Brazil Sítio Tarumã

Ayva, Brezilya Fındığı, Sütlü Çikolata

125,00450,00

Temizle

Brazil Sítio Tarumã

ABOUT THIS COFFEE

Country: Brazil
Region: Mantiqueira de Minas
Producer: Ezequiel Gómez
Farm: Sítio Tarumã
Variety: Yellow Catuai
Process:Natural
Harvest: July–September 2020-2021
Elevation:1250m

Demleme Tarifi V60

Sebastião Daniel da Silva ve Hilda Cândida da Silva’nın oğlu Eduardo Daniel da Silva, ailenin en küçüğüdür. Ailenin, bölgedeki pirinç ve muz üretimi yapan büyük çiftliklere yardımcı olarak başlayan bir tarım geçmişi var. 1990’larda kahve yetiştirmeye başladılar ve sonunda ürünlerini Sertãozinho topluluğunda her biri üç hektarlık olan dört farklı yetiştirme alanına ekebildiler. Eduardo 18 yaşına geldiğinde yönetmek için arsalardan birini aldı ve ona Sítio Tarumã adını verdi.
Aile, yıllar boyunca birlikte çalışmaya devam etti ve sonunda 2016 yılında nitelikle kahve sektörüne girmeye karar verdiler. Eduardo’nun abisi Cleverson, Q Grader oldu ve ikisi çiftlikte kalite kontrol yönetimini ve hasat sonrası işlemeyi geliştirmek için birlikte çalıştı. Bu değişiklikleri uyguladıklarından beri, bölge genelinde bir dizi kaliteli yarışma kazandılar.
Bu Yellow Catuai kahve lot’u Natural işleme tabi tutulmuştur. Catuai, Brezilya’nın Campinas kentindeki Sao Paulo Eyaletindeki Instituto Agronomico (IAC) tarafından Mundo Novo ve Caturra türlerini cross ederek geliştirilmiştir. Catuai kahveleri Brezilya genelinde yaygın olarak yetiştirilmektedir ve yüksek verimlilik potansiyelleri ile bilinmektedir.Minas Gerais eyaletinin güney kesiminde, Serra de Mantiqueira sıradağlarının kuzey tarafında yer alan Mantiqueira de Minas bölgesi, 25 belediyeden oluşan sınırlandırılmış bir alandır. Eşsiz duyusal profillere sahip kahve üretme geleneği ve dünya çapındaki itibarı ile resmi olarak ‘’Indication of Origin’’ olarak tanınmaktadır.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.