BRAZIL SOUSA

%70 Bitter Çikolata, Greyfurt, Vişne

200,00720,00

BRAZIL SOUSA

ABOUT THIS COFFEE

Country: Brazil
Region: Mantiqueira de Minas
Producer: Lourdes de Fatima Sousa
Farm: Sitio São Pedro
Variety: Red Catuai
Process:Fermented Natural
Harvest: 2021/2022
Elevation:975m

Demleme Tarifi V60

Lourdes de Fatima Sousa, Brezilya’nın Mantiqueira de Minas bölgesindeki Lambari, Minas Gerais’deki Vargem Grande semtinde yaşayan bir kahve üreticisidir. Kahveyle bağlantısı, babasının kahve üreticisi olarak çalışmasıyla erken yaşta başladı. Daha sonra kocası Paulo Afonso ile evlendikten sonra kendisi de kahve ile uğraşmaya başladı. Şöyle açıklıyor: “Çiftlikte gerekli olan tüm işleri birlikte yaptık. Aradan yıllar geçti ve ekinlerden elde ettiğimiz gelirle üç çocuk büyüttük. Çocuklar dahil tüm ailem ve ben bugün kahve ile çalışıyoruz. En büyük oğlu (Carlos Eduardo), özel ve fermente kahve üreticisidir, ortanca kızı (Carla) bir üreticiyle evlenir ve birlikte onun çiftliğinde özel kahve ile çalışırlar ve en küçüğü (Thiago), Tarım Mühendisliği okuyor ve Varginha’daki Fundação Procafé’de Kahve Kalitesi ve Hasat Sonrası Süreçler hakkında çalışıyor.
2016’dan itibaren Lourdes ve ailesi, nitelikli kahve üretimi için süreçlerini geliştirmeye başladı. Lourdes, “2018’de, nitelikli kahveye olan ilgimizi uyandırmaya hizmet eden 1. AMECAFÉ kalite yarışmasının şampiyonu oldum.” O zamandan beri ailenin kahveye olan sevgisi ve çalışmaları arttı, onları şimdiden dünyanın dört bir yanındaki insanlarla buluşturdu. “Avrupa ve Okyanusya’daki müşterilere ulaşan nitelikli kahve üreticileri olduğumuzu söylemekten gurur duyuyoruz. Kahve bir gelir kaynağından daha fazlası, tüm aile için bir tutku.”
Bu kadar Red Catuai kahvesi, Sitio São Pedro’da Fermente Natural işleme tabi tutuldu. Kirazlar işlenmek üzere çok olgun bir seviyede hasat edilmiştir. Olgun kirazlar 40 saat fermente edildikten sonra kutu kurutucuda 10 gün kurutuldu. Kurutulmuş kahve daha sonra mille girmeden ve nakliye için paketlenmeden önce 30 gün dinlendirildi.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.