Colombia La Esperanza

Böğürtlenli Tart, Pembe Greyfurt, Kuru Erik

150,00540,00

Temizle

Colombia La Esperanza

ABOUT THIS COFFEE

Country: Colombia
Region: Nariño
Producer: Ezequiel Gómez
Farm: La Esperanza
Variety: Colombia
Process:Yıkanmış
Harvest: June 2021
Elevation:1950m

Demleme Tarifi V60

İkinci nesil üretici Ezequiel Gómez, 2019 yılında La Esperanza’yı satın aldı ve çiftliğin kalite organizasyonu ve yönetimine kendini adamış durumda. Kolombiya, Nariño, Ortega köyünde, Buesaco belediyesine sadece 18 km uzaklıkta bulunan 20 hektarlık mülk, deniz seviyesinden 1950 metre yüksekliktedir ve sınırında hem sulama hem de içme suyu sağlayan bir su kaynağını bulundurmaktadır.
La Esperanza, yaşam döngülerinin üretken aşamasında olan 10.000 kahve ağacına sahiptir.Çiftliğin ağaçlarının %70’i Kolombiya türüdür, diğer %30’u ise Caturra ve Castillo arasında bölünmüştür. Ezequiel, ekinlerinin hastalıklara karşı dirençli kalmasını sağlamak için kurak mevsimde bir gübreleme sistemi kullanmak ve çiftlikteki kahve kurdu böceği popülasyonunu azaltmak için etilen tuzakları kullanmak gibi süreçler de dahil olmak üzere yetiştirdiği her türe farklı bakım sağlar.
Bu Kolombiya türü kahve için yıkanmış işlem kullanıldı. En olgun kirazlar, yüzdürme ile sıralanmadan önce işlenmek üzere seçildi. Kahve daha sonra hamur haline getirildi ve 15-18 saat fermente edilmek üzere tatlı suyla açık küvetlere yerleştirildi. Fermantasyondan sonra, tohumlar müsilaj kalmamasını sağlamak için iki kez tatlı su ile yıkandı. Son olarak, kahve kurutma terasında tam güneş ışığında 12 gün boyunca kurutulur ve bu noktada hedeflenen neme ulaşır. Nariño, Kolombiya’nın 32 Departmanından biridir. Ekvador ile güney sınırını paylaşıyor ve binlerce küçük kahve üreticisi aileye ev sahipliği yapıyor. Kolombiya’nın üç And dağ silsilesi Nariño’da birleşir ve yüksek oranda yetiştirilen Arabica üretimi için ideal rakımlar ve verimli topraklar sunar.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.