Colombia Rafael Amaya

Sangria, Kuru Üzüm, Mor Erik, Böğürtlen, Vişne, Cacao Nibs

340,001.224,00

Temizle

Colombia Rafael Amaya

ABOUT THIS COFFEE

Country: Colombia
Region: Huila
Producer: Rafael Amaya
Farm: La Virginia
Variety: Caturra
Process:200H Anaerobic Natural
Harvest: 2022
Elevation:1700-1800m

Demleme Tarifi V60

Kolombiya’nın güneyindeki Huila’nın Timaná bölgesindeki Finca La Virginia’da Rafael Amaya tarafından yetistirilmiştir. Rafael, çılgın fermentasyonlarıyla tanındıgı ve sıra dışı kahve profilleriyle harika tatlara ulaştığından dolayı bazı kavurmacılar tarafından ‘kahve büyücüsü’ olarak düşünülür.
Rafael Amaya hayatı boyunca kahve ile iç içe oldu. Kahve meyvesini işlenmesinde deneyim kazanmadan önce birkaç çiftlikte toplayıcı olarak calışmaya başladı. 2000 yılında, Rafael ilk kahve çiftliği olan La Montaña’yı satın alabildi ve daha sonra La Virginia’nın sahibi oldu, her iki çiftlik de Timana, Huila’da. 2005 yılında Rafael, Nitelikli Kahve üretimi üzerine yerel kurslara katılmaya başladı. Ürettiği kahvenin kalitesini artırmak için çok çalıştı. Ancak, Rafael’in odak noktasını neredeyse tamamen Nitelikli Kahve üretmeye kaydırdığı 2015 yılına kadar değildi. 2016 yılında Rafael, Yıkanmış kahveleri fermente etmek için kendi işleme formülünü geliştirdi. Bu yeni yöntemle, 88 puan ve üzerinde kahve üretebilmeyi başardı.
Bu kahve La Virginia ciftliginde Rafael Amaya tarafından yetiştirilmiştir. bu kahve, en olgun meyveleri seçebilmek için titizlikle, elle toplanmıştır. kahve daha sonra 24 saat boyunca aerobik bir ortama yerleştirildi ve ardınan daha fazla fermentasyon için 200 saat boyunca Grainpro poşetlerine yerleştirildi. Daha sonra, kahve meyveleri ideal nem içeriğini elde edene kadar yükseltilmiş yataklarda güneşte kurutuldu. Bu mikrolot 100% Caturra’dır. Bu çeşit Brazilya’nın Minas Gerais bölgesinden çıkmıştır. Red Bourbon’un doğal bir mutasyonudur. Caturra, Bourbon’dan daha fazla kahve uretir ve bitkilerde çıkan hastalıklara karşı daha dirençlidir.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.