Ethiopia Acacia

Limon Çiçeği, Kavun, Beyaz Şarap

160,00576,00

Temizle

Ethiopia Acacia

ABOUT THIS COFFEE

Country: Ethiopia
Region: Guji and Yirgacheffe
Producer: Smallholder Producers
Farm: Smallholder Farms
Variety: Heirloom
Process:Yıkanmış
Harvest: October–February 2020/2021
Elevation:2000m

Demleme Tarifi V60

Adını Etiyopya’nın ulusal ağacından alan Ally’ın Acacia Core kahvesi, Yirgacheffe ve Guji bölgelerindeki küçük çiftçilerden gelmektedir. Etiyopya Acacia Washed’ın tatlı, meyveli profili, Etiyopya’nın en tanınmış kahve üreten bölgelerinden bazılarının klasik lezzetlerini temsil etmek için seçilmiştir. Core kahvelerimiz tüm toplulukların çalışmalarını yansıtır ve Etiyopya Acacia Washed, Etiyopya’nın kahve üretim ortamını karakterize eden küçük ölçekli çiftçiler tarafından üretilir.
Etiyopya’nın bu güney bölgelerinde çiftçiler kahveyi toplarken seçicidirler ve yalnız olgun kirazları elleriyle tek tek hasat ederler. Toplayıcılar, her sekiz ila on günde bir ağaçlar arasında rotasyon yaparak yalnızca en olgunlaşmış kirazları seçerler. Kahve, hamurundan arındırılır ve toplu yıkama istasyonlarındaki çimento kanallarında elle yıkanır. Müsilajdan arındırmak için suda fermente edildikten sonra, kahveyi tamamen yıkamak için tahta kürekler kullanılır. Kahve daha sonra güneşte kuruması için yükseltilmiş yataklara konur.
Kelimenin tam anlamıyla ‘’Land of Many Springs/Birçok Pınar Ülkesi’’ olarak tercüme edilen Yirgacheffe, olağanüstü kahveler üretmek ve işlemek için ideal topografya, yükseklik ve su kaynaklarına sahiptir. Bu bölge, 45 farklı insan grubuna ev sahipliği yapan Etiyopya’nın Güney Milletleri, Milliyetleri ve Halk Bölgesi’nin (SNNPR) içinde yer almaktadır. Yirgacheffe’deki kahve çiftçileri, tipik olarak çok kuşaklı küçük ölçekli toprak sahipleridir ve bazen sadece birkaç hektarlık tarım yapmaktadır. Yirgacheffe’deki kahvelerin çoğu, aroma profillerini daha da ayırmaya yardımcı olan merkezi yıkama istasyonlarına kiraz olarak satılmaktadır.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.