ETHIOPIA BUKU HAMBELA

Gül, Şeftalili İce-Tea, Nar

110,00400,00

Temizle

ETHIOPIA BUKU HAMBELA

ABOUT THIS COFFEE

Country: Ethiopia
Region: Guji
Producer: Smallholder Contributors to Buku washing station
Farm: Smallholder Farms
Variety: Heirloom
Process:Natural
Harvest: December-February 2020/2021
Elevation:2100m

Demleme Tarifi V60

Buku yıkama istasyonu adını kahvenin hat edildiği kabile veya köyden almaktadır. Çevreleyen topluluktan yetiştiriciler, daha fazla işlem için kirazlarını METAD’ın Hambela’daki 200 hektarlık çiftliğindeki bu yıkama istasyonuna getiriyorlar.. METAD’daki ortaklarımız, Out-growers Program’larını 2013 yılında geliştirdiler. METAD, nesillerdir köklerinde kahve bulunan bir aile işletmesidir.Hambela ve Gedeb’de her iki bölgede 6.500’den fazla üyeliğe ulaşan bu program aracılığıyla yakındaki kahve yetiştiren topluluklara yatırım yapmak ve onları desteklemek istediler. Şu anda her bölgede 7 olmak üzere, adını kebele’sinden alan, 14 çiftçi birliği bulunmaktadır.Bu programın parçası olan yetiştiriciler başından itibaren METAD ekibinden eğitim alır. Üretimin her aşamasında onlara ücretsiz fide ve profesyonel rehberlik hizmeti verildiği gibi, mesleki gelişimlerini devam ettirmek için hasat öncesi ve sonrası eğitimi verilmektedir.Üretimin her aşamasında ücretsiz fide ve profesyonel rehberlik ile profesyonel gelişimlerine devam etmeleri için hasat öncesi ve sonrası eğitimler verilmektedir.
Buku kabile’sinden elde edilen bu kahve 1900-2250 metre rakımda yetiştirilmektedir. Bu Natural işlemdir, yükseltilmiş yataklarda güneşte kurutulur ve kahve kirazının meyvesinin tohum üzerinde kurumasını sağlayarak tatlı bir derinlik oluşturur. Organik bir kahvedir, METAD kendi çiftliklerini ve işleme tesislerini ve aynı zamanda out-grower’s programına katılanların çiftliklerini de sertifikalandırmıştır.
METAD’ın değerleri topluluk ve çevre tarafından yönlendirilir. Kârlarının bir kısmını, klinikler inşa etmeyi, yerel ilkokulları finanse etmeyi ve içme suyu kaynağı olarak kuyuları inşa etmeyi içeren girişimler için yeniden topluma yatırırlar. Çevresel sürdürülebilirliğe kendilerini adamışlar.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.