COLOMBIA EL MIRADOR HUILA

Fermenty, Ananas, Olgunlaşmış Üzüm

103,00206,00

COLOMBIA EL MIRADOR HUILA

ABOUT THIS COFFEE

Country: Colombia
Region: Huila
Producer: Elkin Ferney Guzman Vargas
Farm: El Mirador
Variety: Catiope
Process:Acedic Natural
Harvest: April-Novemder 2020
Elevation:1615m

Demleme Tarifi V60

Hasat ve hasat sonrası prosedürler, tutarlılık ve kalite açısından oldukça standardize edilmiştir. İlk olarak, kahve kirazlarının/meyvelerinin şeker içeriği Brix derecesi olarak ölçülür, ardından yoğunluk ve hacimsel ayırma yapılır. Son olarak, her bir partiyi tam potansiyeline getirmek için hangi işlem yönteminin en uygun olduğuna karar verilir.
Elkin tarafından kullanılan işlem yöntemleri, her kahvenin kendine has özelliklerini tamamlamak için farklı fermantasyon ve kurutma tekniklerini birleştirerek, onun öncü ruhunu gösteriyor. Catiope kahvesi için, El Mirador’daki ekip Asetik Natural işlemeyi seçti. Catiope, Elkin’in Kolombiya, Cauca, Timbio’da Cenicafé tarafından işletilen deneysel bir istasyona yaptığı ziyaret sırasında karşılaştığı bir çeşittir. Ona çeşidin, adı üzerinde, Caturra’yı Lineas Etiopes ile birleşmesibir sonucu olduğunu söylediler. Çiftliğine ektikten sonra, üretimi ve fincan kalitesinden dolayı Elkin bu çeşide aşık oldu.
Acetic Natural işlem, kirazların, içinde su olan plastik tanklarda toplanmasıyla başlar. Su daha sonra oksijenlenir ve fermantasyon için asetobakter gibi aerobik bakterilerin gelişmesini teşvik eder. Kahve bu ortamda 10–12 gün fermente edilerek gölgeli, yükseltilmiş teraslara taşınarak 25–30 gün kurutulur.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.