BRAZIL LİMPO

Sarı Meyveler, Lactic, Karamel

235,00846,00

BRAZIL LİMPO

ABOUT THIS COFFEE

Country: Brazil
Region: Mantiqueira de Minas
Producer: Gustavo Oliveira Ribeiro de Sousa
Farm: Sítio Água Limpa do Congonhal
Variety: Red Catuai
Process:Natural
Harvest: 2022
Elevation:1125m

Demleme Tarifi V60

Gustavo Oliveira Ribeiro de Sousa, ailesinin Minas Gerais, Lambari’deki Sítio Água Limpa do Congonhal’ı işleten dördüncü nesil bir kahve üreticisidir. 26 hektarlık mülk, başlangıçta süt sığırlarıyla çalışan ve çiftlikte az miktarda kahve yetiştiren büyük büyükbabası Bay Francisco Paulinho de Sousa tarafından denetleniyordu. Mülkün en yüksek yerlerine kahve ağaçları dikmeyi ilk öneren ve sonunda operasyonun çoğunu kahve tarımına dönüştürecek olan Gustavo’nun büyükbabası Francisco Paulinho de Sousa Filho’ydu. Gelenek daha sonra Francisco Filho’nun çocuklarına ve son olarak da ailenin uzun mirasındaki en yeni yapımcı olan Gustavo’ya aktarılacaktır.
Sítio Água Limpa do Congonhal, Rubi, Acaia, Red ve Yellow Catuai gibi çeşitli kahve türleri ve daha fazlası dahil olmak üzere 24 hektar kahve ekilmiştir. Gustavo, annesi ve amcası Valéria Ribeiro de Sousa Oliveira ve Ronaldo Ribeiro de Sousa ve büyükbabası Francisco ile birlikte arazide çalışıyor ve yüksek kaliteli kahve üretmek için üç kuşak ve yılların deneyimini bir araya getiriyor. Tutarlılığı ve kaliteyi sağlamak için işleme statik bir kurutucuda tamamlanır.
Red Catuai kahvesi, Naturel fermentasyona tabi tutuldu. Catuai, Brezilya’nın Campinas kentindeki Sao Paulo Eyaletinin Instituto Agronomico (IAC) tarafından Mundo Novo ve Caturra çeşitlerinin melezlenmesiyle yapılmıştır. Catuai kahveleri, Brezilya’da geniş çapta yetiştirilmektedir ve yüksek verimlilik potansiyelleriyle bilinir.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.