Brazil Li̇mpo

Brazil Li̇mpo

Sarı Meyveler, Lactic, Karamel

250g
1kg
Aeropress
Çekirdek
Chemex
Filtre Kahve Makinesi
French press
Hario V60
Kalita Wave
Moka Pot
Türk kahvesi
Etiketler: ,

ABOUT THIS COFFEE

Tadım notu: Kremamsı, Dengeli, Karamel
Ülke: Brazil
Yükseklik: 800 – 1000 m
Method: Natural
Bölge: Mogiana, Sao Paulo
Çeşit: Catuai, Mundo Novo, Tuby, Ruby
Çiftçi: Cooperativa Guaxupe

ABOUT THIS COFFEE

Miktar

250g, 1kg

Öğütme Türü

Aeropress, Çekirdek, Chemex, Filtre Kahve Makinesi, French press, Hario V60, Kalita Wave, Moka Pot, Türk kahvesi

Country

Brazil

Region

Mantiqueira de Minas

Producer

Gustavo Oliveira Ribeiro de Sousa

Farm

Sítio Água Limpa do Congonhal

Variety

Red Catuai

Process

Natural

Harvest

2022

Elevation

1125m

Gustavo Oliveira Ribeiro de Sousa, ailesinin Minas Gerais, Lambari’deki Sítio Água Limpa do Congonhal’ı işleten dördüncü nesil bir kahve üreticisidir. 26 hektarlık mülk, başlangıçta süt sığırlarıyla çalışan ve çiftlikte az miktarda kahve yetiştiren büyük büyükbabası Bay Francisco Paulinho de Sousa tarafından denetleniyordu. Mülkün en yüksek yerlerine kahve ağaçları dikmeyi ilk öneren ve sonunda operasyonun çoğunu kahve tarımına dönüştürecek olan Gustavo’nun büyükbabası Francisco Paulinho de Sousa Filho’ydu. Gelenek daha sonra Francisco Filho’nun çocuklarına ve son olarak da ailenin uzun mirasındaki en yeni yapımcı olan Gustavo’ya aktarılacaktır.

Sítio Água Limpa do Congonhal, Rubi, Acaia, Red ve Yellow Catuai gibi çeşitli kahve türleri ve daha fazlası dahil olmak üzere 24 hektar kahve ekilmiştir. Gustavo, annesi ve amcası Valéria Ribeiro de Sousa Oliveira ve Ronaldo Ribeiro de Sousa ve büyükbabası Francisco ile birlikte arazide çalışıyor ve yüksek kaliteli kahve üretmek için üç kuşak ve yılların deneyimini bir araya getiriyor. Tutarlılığı ve kaliteyi sağlamak için işleme statik bir kurutucuda tamamlanır.

Red Catuai kahvesi, Naturel fermentasyona tabi tutuldu. Catuai, Brezilya’nın Campinas kentindeki Sao Paulo Eyaletinin Instituto Agronomico (IAC) tarafından Mundo Novo ve Caturra çeşitlerinin melezlenmesiyle yapılmıştır. Catuai kahveleri, Brezilya’da geniş çapta yetiştirilmektedir ve yüksek verimlilik potansiyelleriyle bilinir.

Related products