Costa Rika Las Lajas

Yaban Mersini, Ahududu, Mandalina, Hindistan Cevizi Sütü, Yeşil Üzüm

620,002.232,00

Costa Rika Las Lajas

ABOUT THIS COFFEE

Country: Costa Rica
Region: Cantral Valley
Producer: Francisca, Oscar Chacon
Farm: Sabanilla de Alajuela
Variety: Caturra, Catuai
Process:Alma Negra Natural
Harvest: 2023
Elevation:1550

Demleme Tarifi V60

Las Lajas, Kosta Rika’nın Central Valley’de Sabanilla de Alajuela bölgesindeki birinci sınıf özel kahve ülkesinde, Poás yanardağının eteklerinde 1300 ila 1500m arasında yer almaktadır. Bu yemyeşil, verimli bölge, yılın 150 günü boyunca yaklaşık 3.000 mm’lik yoğun ve düzenli yağışlarla karakterize edilir. Çiftlik, yerli ağaçların gölgesinde yetiştirilen başta Caturra ve Catuaí çeşitleri olmak üzere %100 Arabica kahvesi üretiyor.
Organik kompostlar, vermikültür (solucan kompostlaması) kullanılarak sahada üretilir ve üretim süreci tamamen kimyasal ve agro-toksin içermez. Hasat Aralık ayında başlar ve Şubat ayına kadar sürer. Kirazlar, yalnızca tamamen olgun ve kaliteli kirazların toplanmasını sağlamak için özenle seçilmiştir.
Oscar ve eşi Francisca yalnızca Honey ve Natural fermantasyon yapıyor; bu da Kosta Rika’da hâlâ nadir görülen ve oldukça özel bir şey olarak değerlendiriliyor. Ayrıca Anaerobik, Yellow Honey ve Black Honey gibi diğer yeni işleme yöntemlerini de deniyorlar. Çeşitli ve karmaşık işleme yöntemleri hakkındaki bilgileri son birkaç yılda arttı ve onları üreticiler arasında bir rol model haline getirdi. Sadece 60 dönümlük kendi çiftliklerinden gelen kendi kahvelerini işliyorlar. Baskın çeşitler Catuaí ve Caturra’dır.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.