Costa Rika Las Lajas

Costa Rika Las Lajas

Yaban Mersini, Ahududu, Mandalina, Hindistan Cevizi Sütü, Yeşil Üzüm

620 2.232 

250g
1kg
Aeropress
Çekirdek
Chemex
Filtre Kahve Makinesi
French press
Hario V60
Kalita Wave
Moka Pot
Türk kahvesi
Etiketler: ,

ABOUT THIS COFFEE

Tadım notu: Yaban Mersini, Portakal, Yasemin
Ülke: Ethiopia
Yükseklik: 1600m-2000m
Method: Natural
Bölge: Yirgacheffe
Çeşit: 74159
Çiftçi: Smallholder Producers

ABOUT THIS COFFEE

Miktar

250g, 1kg

Öğütme Türü

Aeropress, Çekirdek, Chemex, Filtre Kahve Makinesi, French press, Hario V60, Kalita Wave, Moka Pot, Türk kahvesi

Country

Costa Rica

Region

Cantral Valley

Producer

Francisca, Oscar Chacon

Farm

Sabanilla de Alajuela

Variety

Caturra, Catuai

Process

Alma Negra Natural

Harvest

2023

Elevation

1550

Las Lajas, Kosta Rika’nın Central Valley’de Sabanilla de Alajuela bölgesindeki birinci sınıf özel kahve ülkesinde, Poás yanardağının eteklerinde 1300 ila 1500m arasında yer almaktadır. Bu yemyeşil, verimli bölge, yılın 150 günü boyunca yaklaşık 3.000 mm’lik yoğun ve düzenli yağışlarla karakterize edilir. Çiftlik, yerli ağaçların gölgesinde yetiştirilen başta Caturra ve Catuaí çeşitleri olmak üzere %100 Arabica kahvesi üretiyor.

Organik kompostlar, vermikültür (solucan kompostlaması) kullanılarak sahada üretilir ve üretim süreci tamamen kimyasal ve agro-toksin içermez. Hasat Aralık ayında başlar ve Şubat ayına kadar sürer. Kirazlar, yalnızca tamamen olgun ve kaliteli kirazların toplanmasını sağlamak için özenle seçilmiştir.

Oscar ve eşi Francisca yalnızca Honey ve Natural fermantasyon yapıyor; bu da Kosta Rika’da hâlâ nadir görülen ve oldukça özel bir şey olarak değerlendiriliyor. Ayrıca Anaerobik, Yellow Honey ve Black Honey gibi diğer yeni işleme yöntemlerini de deniyorlar. Çeşitli ve karmaşık işleme yöntemleri hakkındaki bilgileri son birkaç yılda arttı ve onları üreticiler arasında bir rol model haline getirdi. Sadece 60 dönümlük kendi çiftliklerinden gelen kendi kahvelerini işliyorlar. Baskın çeşitler Catuaí ve Caturra’dır.

Related products