Colombia El Indio

Siyah Frenk Üzümü, Greyfurt, Rom, Kola, Globe Üzüm, Tropikal Bitiş

450,001.620,00

Colombia El Indio

ABOUT THIS COFFEE

Country: Colombia
Region: Planadas, Tolima
Producer: Cofinet
Farm: Planadas, Tolima
Variety: Caturra
Process:Natural
Harvest: 2023
Elevation:1500-2100m

Demleme Tarifi V60

Cofinet fermantasyon ve yenilikçi kahve işleme teknikleri konusunda Kolombiya’da öncül yapılardan bir tanesidir. Cofinet bünyesinde çiftçilere üretim ve işleme tekniklerine dair verilen eğitim programlarıyla farklı üreticilerin toplam kahve kalitesine de büyük katkı sağlanmaktadır. El Indio, bu çabanın sonucunda ortaya çıkan bir Caturra mikrolotudur. Cofinet, El Indio projesi kapsamında Planadas bölgesindeki üreticilen üretim, hasat ve bilhassa işleme adımlarında tam bir kılavuzluk ve %100 gözetim sağlayarak bu harika mikrolotu sunmaktadır!
El Indio Caturra lotu hasadı tamamen elle toplanarak gerçekleştirilir ve ayıklama işlemleri de manuel olarak yapılır. Caturra, Red Bourbon’un doğal bir mutasyonudur ve Brezilya kökenlidir. Yıllar içinde Kolombiya’da en popüler varyetelerden biri haline gelmiştir. Kapasitesi ve hastalık direnci yüksek olan bu varyete Cofinet natural işleme uzmanlığıyla birleştiğinde ortaya meyve bombası El Indio lotu çıkıyor. T
am kontrollü ortamda, yükseltilmiş yataklarda ve gölgede uzun kurutma El Indio projesinin işleme serüvenindeki kilit adımlardan. Kuvvetli tropik meyveler, geri planı çok iyi dolduran rom – çikolata – kakao nibi notaları ve yüksek gövde El Indio’yu hem filtre hem de espressoda öne çıkarıyor. Damakta uzun süre salınan kuvvetli yapısıyla El Indio’yu çok beğeneceğinize inanıyoruz!

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.