Colombia El Indio

Colombia El Indio

Siyah Frenk Üzümü, Greyfurt, Rom, Kola, Globe Üzüm, Tropikal Bitiş

250g
1kg
Aeropress
Çekirdek
Chemex
Filtre Kahve Makinesi
French press
Hario V60
Kalita Wave
Moka Pot
Türk kahvesi
Etiketler: ,

ABOUT THIS COFFEE

Tadım notu: Yaban Mersini, Portakal, Yasemin
Ülke: Ethiopia
Yükseklik: 1600m-2000m
Method: Natural
Bölge: Yirgacheffe
Çeşit: 74159
Çiftçi: Smallholder Producers

ABOUT THIS COFFEE

Miktar

250g, 1kg

Öğütme Türü

Aeropress, Çekirdek, Chemex, Filtre Kahve Makinesi, French press, Hario V60, Kalita Wave, Moka Pot, Türk kahvesi

Country

Colombia

Region

Planadas, Tolima

Producer

Cofinet

Farm

Planadas, Tolima

Variety

Caturra

Process

Natural

Harvest

2023

Elevation

1500-2100m

Cofinet fermantasyon ve yenilikçi kahve işleme teknikleri konusunda Kolombiya’da öncül yapılardan bir tanesidir. Cofinet bünyesinde çiftçilere üretim ve işleme tekniklerine dair verilen eğitim programlarıyla farklı üreticilerin toplam kahve kalitesine de büyük katkı sağlanmaktadır. El Indio, bu çabanın sonucunda ortaya çıkan bir Caturra mikrolotudur. Cofinet, El Indio projesi kapsamında Planadas bölgesindeki üreticilen üretim, hasat ve bilhassa işleme adımlarında tam bir kılavuzluk ve %100 gözetim sağlayarak bu harika mikrolotu sunmaktadır!

El Indio Caturra lotu hasadı tamamen elle toplanarak gerçekleştirilir ve ayıklama işlemleri de manuel olarak yapılır. Caturra, Red Bourbon’un doğal bir mutasyonudur ve Brezilya kökenlidir. Yıllar içinde Kolombiya’da en popüler varyetelerden biri haline gelmiştir. Kapasitesi ve hastalık direnci yüksek olan bu varyete Cofinet natural işleme uzmanlığıyla birleştiğinde ortaya meyve bombası El Indio lotu çıkıyor. T

am kontrollü ortamda, yükseltilmiş yataklarda ve gölgede uzun kurutma El Indio projesinin işleme serüvenindeki kilit adımlardan. Kuvvetli tropik meyveler, geri planı çok iyi dolduran rom – çikolata – kakao nibi notaları ve yüksek gövde El Indio’yu hem filtre hem de espressoda öne çıkarıyor. Damakta uzun süre salınan kuvvetli yapısıyla El Indio’yu çok beğeneceğinize inanıyoruz!

Related products