Colombia Alexis Jojoa

Sarı Meyveler, Limon Çiçeği, Yeni Dünya, Juicy

340,001.224,00

Colombia Alexis Jojoa

ABOUT THIS COFFEE

Country: Colombia
Region: Nariño
Producer: Alexis Jojoa
Farm: La María
Variety: Colombia
Process:Washed
Harvest: 2022
Elevation:1900m

Demleme Tarifi V60

İkinci nesil kahve üreticisi Alexis Jojoa’ya ait olan La Maria çiftliği, Kolombiya’nın Nariño Consaca belediyesinde bulunuyor. Çiftlik, Caturra, Castillo, Colombia ve Catimor çeşitleri dahil olmak üzere 15’i kahve ekilen toplam 20 hektarlık bir alana sahiptir. Kahve, yerel halkın yardımıyla yılda iki kez yabani otların ayıklanıp gübrelenmesiyle elle hasat edilir.
Consaca belediyesi, La Maria’da yetiştirilen kahve, muz, yucca, limon ve avokadoya fayda sağlayan güneşli bir iklime sahiptir. Ekinler, çiftliğin ekim için iyi toprak sağlamaya yardımcı olan Galeras Volkanı’na yakınlığından da yararlanıyor. Bu çok sayıda Kolombiya çeşidi kahvesi Yıkanmış işleme tabi tutuldu. Kirazlar ancak ağaçta yoğun bir kırmızı renge ulaştıktan sonra hasat edilir. Hasat edilen kirazlar yüzdürülür ve ayıklanır daha sonrasında kahve meyvesinden ayıklanır. Kirazdan ayıklanan kahve, su ile dolu hava geçirmez tanklarda fermente edilir. Fermantasyon süreci boyunca şeker içeriği, pH seviyesi ve sıcaklık düzenli olarak izlenir. Kahve burada 168 saat fermente edildikten sonra tamamen yıkanır ve 15-22 gün boyunca güneşte kurutulur.
Nariño, Kolombiya’nın 32 Departmanından biridir. Ekvador ile güney sınırını paylaşıyor ve binlerce küçük kahve üreticisi aileye ev sahipliği yapıyor. Kolombiya’nın üç sıradağ And Dağları, Nariño’da birleşerek, yüksek oranda yetişen Arabica üretimi için ideal rakımlar ve verimli topraklar sunuyor. Nariño’nun özel coğrafyası ve kıyı ve kara sınırlarına yakınlığı, tarihsel olarak onu yasadışı ticaret yolları için bir koridora dönüştürdü ve bu da uzak dağ çiftliklerinin sakinlerine karşı haksız şiddete yol açtı. Bugün, Nariño çiftçilerinin özellikle dirençli ve korkusuz ruhu sayesinde, küçük bölge kahve inovasyonunun saygın bir çekirdeği haline geldi.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.