Colombia Santa Maria

Greyfurt, İncir, Kuru Üzüm

325,001.170,00

Colombia Santa Maria

ABOUT THIS COFFEE

Country: Colombia
Region: Santander
Producer: 22 Women heads of household
Farm: Finca Santa Maria
Variety: Tabi
Process:Washed
Harvest: 2022
Elevation:1775m

Demleme Tarifi V60

Finca Santa Maria, Kolombiya, Santander, Aratoca’daki Hacienda Cafetera La Pradera bünyesindeki dokuz çiftlikten biridir. Santa Maria, tamamı 22 kadın tarafından yönetiliyor ve La Pradera’nın Santander kahve kümesini güçlendirme, topluma olumlu katkıda bulunma ve naturel dünyayla uyumlu kahve üretme misyonunu takip ediyor.
Finca Santa Maria, kadın kahve üreticilerinin sıkı çalışmasıyla üretildiğini doğrulayan Con Manos de Mujer mührü ile onaylanmıştır. Kahveyi ekme, bakım, budama, hasat ve işleme emeğini paylaşırlar. La Pradera ayrıca hem yerel halkı hem de ziyaretçileri çiftliğin faaliyetlerine dahil ederek herkesi Finca Santa Maria’nın kadınlarının üstlendiği sıkı çalışmayı ziyaret etmeye ve görmeye davet ediyor. Bu Tabi kahve partisi Yıkanmış işleme tabi tutuldu. Kirazlar, yıkanmadan önce elle hasat edildi ve yalnızca tamamen olgunlaşmış meyveleri seçmek için sıralandı. Sıralanan kirazlar daha sonra hava geçirmez torbalara kapatıldı ve 18 saat süreyle fermente edildi. Fermente edilmiş kirazlar daha sonra meyvesinden ayıklanmış haline getirildi ve kahvenin kapatıldığı plastik tanklara taşındı ve 24-36 saat boyunca müsilajı ile tekrar fermente edildi. Yıkanmış kahve daha sonra mekanik olarak %11 neme kadar kurutuldu ve nakliye ve ihracat için hazırlanmadan önce GrainPro’da saklandı.
Santander, çeşitli dağlar, nehirler, kanyonlar ve vadiler topografyasıyla Kolombiya’nın kahve yetiştirme bölgeleri arasında benzersizdir. Antioquia’nın doğusunda ve Orta Kolombiya’da Boyaca, Cundinamarca ve Bogota’nın kuzeyinde yer alan Santander ili 1857’de kurulmuştur ve bugün çeşitli tarım endüstrilerini içermektedir. Santander’in And Dağları, Kolombiya’daki ilk kahve çiftliklerinden bazılarının kurulduğu yerdir ve Bakanlığın tarım tarihi, kahve tarihiyle iç içe geçmiştir. Tatlı su kaynakları ve zengin toprak, çoğu çiftliğe dahil edilmiş gölge ağaçları ve ormanlarla bölgeyi bugün kahve tarımı için uygun hale getirmeye devam ediyor.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.