Colombia Santa Maria

Colombia Santa Maria

Greyfurt, İncir, Kuru Üzüm

380 1.368 

250g
1kg
Aeropress
Çekirdek
Chemex
Filtre Kahve Makinesi
French press
Hario V60
Kalita Wave
Moka Pot
Türk kahvesi
Etiketler: ,

ABOUT THIS COFFEE

Tadım notu: Yaban Mersini, Portakal, Yasemin
Ülke: Ethiopia
Yükseklik: 1600m-2000m
Method: Natural
Bölge: Yirgacheffe
Çeşit: 74159
Çiftçi: Smallholder Producers

ABOUT THIS COFFEE

Miktar

250g, 1kg

Öğütme Türü

Aeropress, Çekirdek, Chemex, Filtre Kahve Makinesi, French press, Hario V60, Kalita Wave, Moka Pot, Türk kahvesi

Country

Colombia

Region

Santander

Producer

22 Women heads of household

Farm

Finca Santa Maria

Variety

Tabi

Process

Washed

Harvest

2022

Elevation

1775m

Finca Santa Maria, Kolombiya, Santander, Aratoca’daki Hacienda Cafetera La Pradera bünyesindeki dokuz çiftlikten biridir. Santa Maria, tamamı 22 kadın tarafından yönetiliyor ve La Pradera’nın Santander kahve kümesini güçlendirme, topluma olumlu katkıda bulunma ve naturel dünyayla uyumlu kahve üretme misyonunu takip ediyor.

Finca Santa Maria, kadın kahve üreticilerinin sıkı çalışmasıyla üretildiğini doğrulayan Con Manos de Mujer mührü ile onaylanmıştır. Kahveyi ekme, bakım, budama, hasat ve işleme emeğini paylaşırlar. La Pradera ayrıca hem yerel halkı hem de ziyaretçileri çiftliğin faaliyetlerine dahil ederek herkesi Finca Santa Maria’nın kadınlarının üstlendiği sıkı çalışmayı ziyaret etmeye ve görmeye davet ediyor. Bu Tabi kahve partisi Yıkanmış işleme tabi tutuldu. Kirazlar, yıkanmadan önce elle hasat edildi ve yalnızca tamamen olgunlaşmış meyveleri seçmek için sıralandı. Sıralanan kirazlar daha sonra hava geçirmez torbalara kapatıldı ve 18 saat süreyle fermente edildi. Fermente edilmiş kirazlar daha sonra meyvesinden ayıklanmış haline getirildi ve kahvenin kapatıldığı plastik tanklara taşındı ve 24-36 saat boyunca müsilajı ile tekrar fermente edildi. Yıkanmış kahve daha sonra mekanik olarak %11 neme kadar kurutuldu ve nakliye ve ihracat için hazırlanmadan önce GrainPro’da saklandı.

Santander, çeşitli dağlar, nehirler, kanyonlar ve vadiler topografyasıyla Kolombiya’nın kahve yetiştirme bölgeleri arasında benzersizdir. Antioquia’nın doğusunda ve Orta Kolombiya’da Boyaca, Cundinamarca ve Bogota’nın kuzeyinde yer alan Santander ili 1857’de kurulmuştur ve bugün çeşitli tarım endüstrilerini içermektedir. Santander’in And Dağları, Kolombiya’daki ilk kahve çiftliklerinden bazılarının kurulduğu yerdir ve Bakanlığın tarım tarihi, kahve tarihiyle iç içe geçmiştir. Tatlı su kaynakları ve zengin toprak, çoğu çiftliğe dahil edilmiş gölge ağaçları ve ormanlarla bölgeyi bugün kahve tarımı için uygun hale getirmeye devam ediyor.

Related products