Colombia La Loma

Parfümsü, Çiçeksi, Beyaz Çay, Lime, Japon Şeftalisi

900,004.050,00

Colombia La Loma

ABOUT THIS COFFEE

Country: Colombia
Region: Huila
Producer: Rodrigo Sanchez
Farm: La Loma
Variety: Geisha
Process:Washed
Harvest: 2023
Elevation:1650m

Demleme Tarifi V60

Finca La Loma, Huila’nın Pitalito belediyesindeki Vereda Agua Negra’da yer almaktadır. Çiftlik, Caturra, Variedad Colombia, Pink Bourbon, Pacamara, Laurina ve Gesha gibi birçok çeşidin ekildiği 12 hektarlık bir alana sahiptir. Çiftlikteki değirmen, bir kağıt hamuru çıkarıcı ve kuru fermantasyon için tanklar içerir. Yapımcılar Rodrigo Sanchez Valencia ve Claudia Samboni, 2011’den beri La Loma’da kahve yetiştiriyor. 2017’de La Loma, El Progreso ve Monteblanco çiftlikleri ile Aromas del Sur kuru değirmeninin ana şirketi olan Aromas del Sur’daki Rodrigo ve ekibi, numune kavurma, mahsul değerlendirme ve kaynak bulma işlemlerini kolaylaştırmak için La Loma’da bir tadım laboratuvarı inşa etti. Laboratuvar, inişli çıkışlı araziyi süsleyen kahve ağaçları ve diğer ekinlerle çiftliğe ve Pitalito vadisine bakmaktadır.
Rodrigo ve ekibi, Gesha’yı 2013’te Finca El Progreso ile ve kısa bir süre sonra La Loma ve Monteblanco ile tanıştırdı. Yeni çeşitlerin ekilmesi, kahve tarlalarının genetik çeşitliliğini ve dayanıklılığını geliştirmek için bölgedeki diğer üreticilerle birlikte yürütülen bir geliştirme projesinin parçasıdır. Gesha, doğal olarak roya yaprağı pasına dayanıklıdır ve ağaçları, dallar arasında çok fazla boşluk bulunan uzun, zarif bir forma sahiptir. Bu, biraz daha düşük verim sağlar, ancak en olgun kirazların hasat seçimini kolaylaştırır.
Kahveler 1650masl rakımda yetişir. Hasat edildikten sonra bu Geisha hızlı bir şekilde 12 saat dinlenmeye bırakılır. Daha sonra meyvesinden ayıklanmış haline getirilir ve kuru fermantasyon tankında 48 saat daha mayalanmaya bırakılır, buradan fazla müsilajı uzaklaştırmak için çok iyi yıkanır. Son olarak 3-4 gün direkt güneş ışığında kurutulur ve ardından 22-23 gün daha saçaklara geçirilir.

Williams Roastery' ye Hoşgeldiniz. Burada tüm ürünler özenle işlenir.